http://www.pueron.org/pueron/forum/
http://www.pueron.org/pueron/forum/
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Uceni za nov zakon za naucnite stepeni i zvania
 Forum
 new topic: psihi4eski tormoz na rabotnoto miasto
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

emilie

France
9 Posts

Posted - 02/17/2007 :  18:35:05  Show Profile  Reply with Quote
Psihi4eskiat tormoz na rabotnoto miasto v BG e pove4e ot 4esto sreshtana praktika. V nau4nite sredi, kadeto vmesto da se pravi nauka v pove4eto slu4ai se praviat samo Intrigi, tazi praktika e prevarnata v sredstvo za otstraniavane na kadarnite i nepokornite.
V sranite ot Zapadna Evropa (i v 4astnost Franzia) sashestvuva specialen zakon srehtu phihi4eskia tormoz na rabotnoto miasto. Toj predvijda ne samo fantasti4ni globi kam rabotodatelia za dokazan psihi4eski tormoz po vreme na rabota, no v niakoi slu4aj dori i zatvor.
V BG, koiato pretendira da bade ve4e evropejska strana, takav zakon ne samo ne sashestvuva, no i niama nikakvi sankzii spriamo tezi, koito saznatelno prilagat psihi4eski tormoz na rabotnoto miasto s zel otstranivane na neudobnite.(V interes na istinata triabva da se otbeleji, 4e v Kodeksa na truda na RB sashestvuva 4len, zabraniavash pshihi4eskia tormoz po vreme na rabota, no za pove4e ot 25 godini saznatelen jivot v tazi drajava az nito sam 4ula, nito sam vidiala niakoj da e bil osaden za tova, dokato samo za edna godina tuk navan - v edna dejstvitelno evropejska darjava, 4uh po televiziata za niakolko sadebni procesa v tazi posoka).

Samata az biah prinudena da napusna rabotata si v Institut kam BAN zaradi sistemen i zelenaso4en psihi4eski tormoz, kojto ne samo stana neponosim za men v poslednite 2 godini ot moeto prebivavane v Instituta, no i zapo4na seriozno da zastrashava zdraveto mi. Uplasheni za nego, vsi4ki moi blizki, vklu4itelno i majka mi, me posavetvaha da napusna rabotata si.(Nadiavam se, mojete da si predstavite do kakvo fizi4esko i emozialno sastoianie sam bila dovedena, za da resha da napusna Nau4en institut kam BAN, v kojto vlizaneto na liza bez "vrazki" e a-priori nedopustimo, i to v usloviata na strasna bezrabotiza). Malko sled tova biah prinudena da napusna i darjavata si, taj kato v svoita vrahna to4ka tozi tormoz stigna do tam, 4e hora ot Instituta blokiraha pred men vsiaka vazmojnost za obrazovanie i, eventualno, za badeshto nau4no razvitie, narushavajki bezceremonno kakto Zakona za nau4nite stepeni i zvania, taka i Konstituciata na republika Balgaria. I ostanaha, razbira se,nenakazani!

Eto zashto predlagam vav Foruma da bade vklu4en nov topik, a imenno "Pshihi4eskiat tormoz na rabotnoto miasto". Sigurna sam, 4e ima mnogo hora, koito sa izjiviali neshta podobni na tezi, koito prejiviah az. Predpolagam, 4e mnogo ot tiah ve4e sa se razboliali ot prejivianoto. I ako zloto, koeto im e bilo pri4ineno, ne moje da bade popraveno, to naj-malkoto moje da bade spodeleno: spodeleno s nadejdata, 4e i BG moje da se prevarne v edna naistina evropejska darjava, v koiato zdraveto i dostojnstvoto na horata sa cennosti, za****avani ot zakona.


S uvajenie kam vsi4ki u4astnizi vav Foruma:
Emilie (France)

Andrey_Kurtenkov

Bulgaria
578 Posts

Posted - 02/19/2007 :  11:21:06  Show Profile  Send Andrey_Kurtenkov an ICQ Message  Reply with Quote
Последните дни май са дните на тъжните писания в нашия форум... Темата е изключително съществена, само дето не мога да се сдържа да не отбележа, че в Република България е нормално да имаме не само психически, а даже и чисто физически тормоз на работното място.
Go to Top of Page

nivine

145 Posts

Posted - 02/19/2007 :  15:09:00  Show Profile  Reply with Quote
Една от стотиците, а може би и хиляди прекършени съдби, олицетворение на българския талант, прокудени от своята Родина от една гнусна мафия от бездарници получили властови позиции благодарение на партийна протекция, на на подлизурство и слагачество, за която узнаваме от форума, написана от нашата сънароднияка, потърсила социално, психологическо, а очевидно и физическо убежище в една наистина демократична страна. Най-ценното в написаното от нея е, че с това тя разкриват истинските причини за осиротяване на страната ни от най-ценното - нейният творчески, талантлив и съзидателен потенциал. С този постинг е направена първата крачка в разобличаването на истинските виновници за така нареченото "изтичане на мозъци от страната ни", но е необходимо още по-систематично, безкомпромисно разобличаване на тези виновници. Не бива да се забравя, че техните имена остават скрити зад порочните критерии и правила създадени в научната общност подкрепени от архаично законодателство и нормативна уредба, критерии и правила изгодни само и единствено за окопалата се във властови гнезда научна номенклатура.
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 02/19/2007 :  20:09:37  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Въпреки че всеки ден следя форума, едва днес забелязах тази тема. Жалко, че госпожата от Франция не дава повече информация за своя случай - разбира се, тя сигурно има сериозни основания за това.

Преди няколко дни бях свидетел по дело на ст.н.с. д-р Любима Йорданова срещу така наричащия се Институт за български език при БАН (един, както аз го наричам, развъдник на комунизъм и простащина) - делото е именно от този тип. Налице е преследване на Йорданова по политически причини. Според иска по делото, а също така и според мен.

Според колегата Куртенков "в Република България е нормално да имаме не само психически, а даже и чисто физически тормоз на работното място". Това е точно така. Вие вероятно знаете за случая, при който лицето Ангел Пачев скочи на масата по време на свикано незаконно заседание уж за атестирането ми и ме нападна оттам с юмруци, докато аз седях на масата (в смисъл до масата - с крака под нея, и се оказах напълно уязвим). Изведнъж го видях над себе си с освирепяла физиономия и размахани юмруци. Аз не съм лесно плашлив човек, измъкнах се донякъде изпод масата и го ударих в самозащита с юмрук нагоре. Улучих го някъде в далака. Ако не бях направил това, той можеше в афекта си и в огромното си физическо предимство да ме убие, като ме помете от стола или ме ритне в лицето и пр. След като го ударих, той също ме удари.

След това така наричащият се научен съвет, една напълно деградирала групировка, вместо да уволни нападателя, уволни мен. На първа инстанция в Съда уволнението беше отменено. На втора инстанция е издадено едно напълно некомпетентно съдебно решение, вероятно резултат и на корупционна практика, което разбира се, е обжалвано от мен пред Върховния касационен съд. В момента, вече повече от две години, все още се чака дата за разглеждане на делото. (Делата за незаконни уволнения са много, съдът е задръстен.)

Предстои завеждане от мен на дело срещу Института за български език и лицето Пачев за следствията от незаконното ми уволнение. Лицето Пачев е марксист, което през 1980 г. защищава в Москва дисертация, недостъпна днес в България, в която, доколкото ми се простират сведенията, лицето е громило "буржоазната социолингвистична наука". Възможно е да поискам от съда да задължи Пачев да представи в съда дисертацията си и да се види какви индивиди работят в Института за български език - и, съответно, какви биват гонени от него. Разбира се, комунист, марксист или друг, всеки индивид носи отговорност за действия от рода описаните по-горе.

За случая с физическото нападение над мен от страна на марксиста Пачев можете да прочетете тук:

http://www.geocities.com/kkabakciev2/Poslesl.html

Можете, ако желаете, да разгледате и други два мои сайта, в които описвам други случаи от "живота" на развъдника на комунизъм и простащина, наричащ се "Институт за български език при БАН", и за "научното творчество" на негови така наречени "учени":

http://www.geocities.com/kkabakciev2/
http://www.geocities.com/kkabakciev_politart1/

А тук можете да прочетете за сталинистките сборища, провеждани и днес, в този развъдник на комунизъм и простащина - в тази страна, уж член на Европейския съюз:

http://tech.groups.yahoo.com/group/bulgarianscienceproblems/message/1563

Както и друг път съм уведомявал, срещу неизвестно лице от така наричащия се Институт за български език при БАН в момента се води досъдебно наказателно производство заради неизплащане в продължение на години на присъдено ми обезщетение (влезли в сила съдебни решения). Тъй като процедурата тече в момента, ще дам повече информация тогава, когато излезе някакъв официален документ, от типа на предявено обвинение и пр.
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 02/19/2007 :  21:59:13  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Тъй като съобщението на Емили от Франция е изключително важно, си позволих да го предложа на вниманието на участниците в един друг подобен форум.

Използвам сега случая да го публикувам - транслитериран - и тук, за да може да се чете по-лесно:


«Психичeският тормоз на работното място в БГ e повeчe от чeсто срeщана практика. В научнитe срeди, къдeто вмeсто да сe прави наука в повeчeто случаи сe правят само интриги, тази практика e прeвърната в срeдство за отстраняванe на кадърнитe и нeпокорнитe.
В странитe от Западна Eвропа (и в частност Франция) същeствува специалeн закон срeщу психичeския тормоз на работното място. Той прeдвижда нe само фантастични глоби към работодатeля за доказан психичeски тормоз по врeмe на работа, но в някои случай дори и затвор.
В БГ, която прeтeндира да бъдe вeчe европeйска страна, такъв закон нe само нe същeствува, но и няма никакви санкции спрямо тeзи, които съзнатeлно прилагат психичeски тормоз на работното място с цeл отстраняванe на нeудобнитe. (В интeрeс на истината трябва да сe отбeлeжи, чe в Кодeкса на труда на РБ същeствува члeн, забраняващ психичeския тормоз по врeмe на работа, но за повeчe от 25 години съзнатeлeн живот в тази държава аз нито съм чула, нито съм видяла някой да e бил осъдeн за това, докато само за eдна година тук навън - в eдна дeйствитeлно eвропeйска държава, чух по тeлeвизята за няколко съдeбни процeса в тази посока).

Самата аз бях принудeна да напусна работата си в Институт към БАН заради систeмeн и цeлeнасочeн психичeски тормоз, който нe само стана нeпоносим за мeн в послeднитe 2 години от моeто прeбиваванe в Института, но и започна сeриозно да застрашава здравeто ми. Уплашeни за нeго, всички мои близки, включитeлно и майка ми, мe посъвeтваха да напусна работата си.(Надявам сe, можeтe да си прeдставитe до какво физичeско и eмоционално състояниe съм била довeдeна, за да рeша да напусна Научeн институт към БАН, в който влизанeто на лица бeз "връзки" e а-приори нeдопустимо, и то в условията на страшна бeзработица). Малко слeд това бях принудeна да напусна и държавата си, тъй като в своята връхна точка този тормоз стигна до там, чe хора от Института блокираха прeд мeн всяка възможност за образованиe и, eвeнтуално, за бъдeщо научно развитиe, нарушавайки бeзцeрeмонно както Закона за научнитe стeпeни и звания, така и Конституцията на рeпублика България. И останаха, разбира сe, нeнаказани!

Eто защо прeдлагам във Форума да бъдe включeн нов топик, а имeнно "Псхихичeският тормоз на работното място". Сигурна съм, чe има много хора, които са изживяли нeща подобни на тeзи, които прeживях аз. Прeдполагам, чe много от тях вeчe са сe разболяли от прeживяното. И ако злото, коeто им e било причинeно, нe можe да бъдe поправeно, то най-малкото можe да бъдe сподeлeно: сподeлeно с надeждата, чe и БГ можe да сe прeвърнe в eдна наистина eвропeйска държава, в която здравeто и достойнството на хората са цeнности, за****авани от закона.


С уважeниe към всички участници във Форума:
Eмили (Франция)»
Go to Top of Page

Dimitar_Nikolov

Bulgaria
62 Posts

Posted - 02/20/2007 :  12:41:01  Show Profile  Reply with Quote
Скъпа Емили, дори не знаете, колко сте права. Психически тормоз на работното място за сметка на здравето на учените. Ето моя пример, затова, че не послушах началството и срещу волята му защитих голям докторат днес съм пенсиониран предсрочно, болен от диабет и подагра.
Как да се накажат Вашите и моите мъчители, ще имаме ли сили за това, макар и в Европа? Нов закон срещу психическия тормоз - хубаво звучи, но кой ще го приеме, кой ще го спазва и прилага и кой съд ще осъжда по този закон? Нашият ли? Или направо Европейският?
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 02/20/2007 :  13:08:52  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dimitar_Nikolov

Скъпа Емили, дори не знаете, колко сте права. Психически тормоз на работното място за сметка на здравето на учените. Ето моя пример, затова, че не послушах началството и срещу волята му защитих голям докторат днес съм пенсиониран предсрочно, болен от диабет и подагра.
Как да се накажат Вашите и моите мъчители, ще имаме ли сили за това, макар и в Европа? Нов закон срещу психическия тормоз - хубаво звучи, но кой ще го приеме, кой ще го спазва и прилага и кой съд ще осъжда по този закон? Нашият ли? Или направо Европейският?




Уважаеми д-р Николов,

Както се вижда и по-горе, и изобщо в този форум, аз самият съм един от пострадалите от представителите на това, което отдавна съм нарекъл (в издадена книга) "академично чорбаджийство". Познавам явлението много добре!

И въпреки това за мен остава огромна загадка защо това явление съществува и как точно се заражда. Имам предвид психологическите страни. Не законодателните. Законодателните са ясни, обсъждали сме ги много, и продължаваме да ги обсъждаме.

Казвате "не послушах началството и срещу волята му защитих голям докторат". Бихте ли обяснили какво точно имате предвид? Какво означава "воля на началството" да не защищавате докторат? Това е изумително! Как е възможно "началството" да има такава "воля" и как точно беше изразена тази безумна наглост?

Благодаря предварително за Вашето разяснение.

Красимир Кабакчиев
Go to Top of Page

Andrey_Kurtenkov

Bulgaria
578 Posts

Posted - 02/20/2007 :  13:31:02  Show Profile  Send Andrey_Kurtenkov an ICQ Message  Reply with Quote
Д-р Кабакчиев, аз веднага мога да дам пример с моя "малък докторат" - деканът ми беше категорично против да пуска доклад за каквото и да е - както за зачисляване на свободна докторантура, така и за изпита по специалността и накрая - и за първичната защита - казва - "Закъде бързате, колега - има други преди вас" - (демек, има назначени преди мен, които още не са защитили (те и досега не са, между другото)) - тогава ние с научния ми ръководител се обръщахме с доклад направо до ректора (което по принцип не е редно - така да се прескача факултетното ръководство) - и ректорът разрешаваше проблема. Ами ако нямахме свестен ректор тогава? Така и нямаше да мога да стигна до защита.
Go to Top of Page

Dimitar_Nikolov

Bulgaria
62 Posts

Posted - 02/20/2007 :  20:26:20  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kkabakciev

за мен остава огромна загадка защо това явление съществува и как точно се заражда. Имам предвид психологическите страни. Не законодателните.

Казвате "не послушах началството и срещу волята му защитих голям докторат". Бихте ли обяснили какво точно имате предвид? Какво означава "воля на началството" да не защищавате докторат? Това е изумително! Как е възможно "началството" да има такава "воля" и как точно беше изразена тази безумна наглост?

Благодаря предварително за Вашето разяснение.

Красимир Кабакчиев



Стана така: След гласуването в СНС,докато се качвах в колата си за да занеса материалите по големия ми докторат във ВАК, дойде един колега изпратен от декана, който ми предаде от негово име: "не си носи документите във ВАК, прекрати участието си в тази процедура за голям доктор и ще ти удължим без проблеми да четеш лекции след 65 години, ако откажеш ще гласуваме да те пенсионираме без продължение от 2 години след 65. Така и стана. Оставам психологическото тълкуване на уважаемия д-р Кабакчиев"

Edited by - Dimitar_Nikolov on 02/20/2007 20:30:32
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 02/21/2007 :  09:18:11  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dimitar_Nikolov

[quote]Originally posted by kkabakciev

Стана така: След гласуването в СНС,докато се качвах в колата си за да занеса материалите по големия ми докторат във ВАК, дойде един колега изпратен от декана, който ми предаде от негово име: "не си носи документите във ВАК, прекрати участието си в тази процедура за голям доктор и ще ти удължим без проблеми да четеш лекции след 65 години, ако откажеш ще гласуваме да те пенсионираме без продължение от 2 години след 65. Така и стана.




Нали смисълът на този форум и на работата на групата е и този, да се издирват такива случаи, да се регистрират, анализират и пр., за да може съответно да се противодейства.

Не мога да бъда категоричен, но според мен в случая - така както е описан, биха могли да се търсят и открият елементи на престъпно поведение. Д-р Николов, вижте това:

"Наказателен кодекс
Раздел II.
Престъпления по служба
Чл. 282. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Длъжностно лице, което наруши или не изпълни служебните си задължения, или превиши властта или правата си с цел да набави за себе си или за другиго облага или да причини другиму вреда и от това могат да настъпят немаловажни вредни последици, се наказва с лишаване от свобода до пет години, като съдът може да постанови и лишаване от правото по чл. 37, ал. 1, точка 6, или с пробация."

Може, ако е вярно и точно всичко това, което д-р Николов казва, да се мисли, че в случая е налице превишаване на властта или правата с цел набавяне за някого на облага и причиняване другиму вреда и настъпили немаловажни вредни последици.

Ако бях на Ваше място, д-р Николов, щях да намеря адвокат, специалист по наказателно право, и щях да се консултирам с оглед защита на правата и репариране на нанесените вреди.

Разбира се, Вие сте този, който трябва да реши дали да си защитава правата по този ред (защото може и по гражданскопроцесуален), а оттам да допринесе и за разчистването на академичната област от престъпници и закононарушители.
Go to Top of Page

did

90 Posts

Posted - 02/22/2007 :  14:01:09  Show Profile  Reply with Quote
И ние в катедра "ТЕП" сме дискринирани, мен не ме хабилитираха, а ме пенсионираха, което и на мен ми се отрази на здравето, тъй като понасям значителни морални и материални щети. Ръководителката на катедрата с некоректното си поведение към мен ме доведе до хипертонична криза. Имам и медицинско, което представих в синдиката ВОН-КНСБ към ТУ-София, но председателката Йорданка Ангелова не предприе нищо в моя защита. В момента тя си се е грижила за собствения докторат. Докато се отчиташе дейността ми по точковата система бях сред първенците на катедрата, но с премахването на тази система от новие декан Емил Алтимирски, напред излезнаха по-неактивните колеги и по-ниско-квалифицираните, за съжаление.
Go to Top of Page

emilie

France
9 Posts

Posted - 02/22/2007 :  18:04:08  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kkabakciev

Тъй като съобщението на Емили от Франция е изключително важно, си позволих да го предложа на вниманието на участниците в един друг подобен форум.

Използвам сега случая да го публикувам - транслитериран - и тук, за да може да се чете по-лесно:


«Психичeският тормоз на работното място в БГ e повeчe от чeсто срeщана практика. В научнитe срeди, къдeто вмeсто да сe прави наука в повeчeто случаи сe правят само интриги, тази практика e прeвърната в срeдство за отстраняванe на кадърнитe и нeпокорнитe.
В странитe от Западна Eвропа (и в частност Франция) същeствува специалeн закон срeщу психичeския тормоз на работното място. Той прeдвижда нe само фантастични глоби към работодатeля за доказан психичeски тормоз по врeмe на работа, но в някои случай дори и затвор.
В БГ, която прeтeндира да бъдe вeчe европeйска страна, такъв закон нe само нe същeствува, но и няма никакви санкции спрямо тeзи, които съзнатeлно прилагат психичeски тормоз на работното място с цeл отстраняванe на нeудобнитe. (В интeрeс на истината трябва да сe отбeлeжи, чe в Кодeкса на труда на РБ същeствува члeн, забраняващ психичeския тормоз по врeмe на работа, но за повeчe от 25 години съзнатeлeн живот в тази държава аз нито съм чула, нито съм видяла някой да e бил осъдeн за това, докато само за eдна година тук навън - в eдна дeйствитeлно eвропeйска държава, чух по тeлeвизята за няколко съдeбни процeса в тази посока).

Самата аз бях принудeна да напусна работата си в Институт към БАН заради систeмeн и цeлeнасочeн психичeски тормоз, който нe само стана нeпоносим за мeн в послeднитe 2 години от моeто прeбиваванe в Института, но и започна сeриозно да застрашава здравeто ми. Уплашeни за нeго, всички мои близки, включитeлно и майка ми, мe посъвeтваха да напусна работата си.(Надявам сe, можeтe да си прeдставитe до какво физичeско и eмоционално състояниe съм била довeдeна, за да рeша да напусна Научeн институт към БАН, в който влизанeто на лица бeз "връзки" e а-приори нeдопустимо, и то в условията на страшна бeзработица). Малко слeд това бях принудeна да напусна и държавата си, тъй като в своята връхна точка този тормоз стигна до там, чe хора от Института блокираха прeд мeн всяка възможност за образованиe и, eвeнтуално, за бъдeщо научно развитиe, нарушавайки бeзцeрeмонно както Закона за научнитe стeпeни и звания, така и Конституцията на рeпублика България. И останаха, разбира сe, нeнаказани!

Eто защо прeдлагам във Форума да бъдe включeн нов топик, а имeнно "Псхихичeският тормоз на работното място". Сигурна съм, чe има много хора, които са изживяли нeща подобни на тeзи, които прeживях аз. Прeдполагам, чe много от тях вeчe са сe разболяли от прeживяното. И ако злото, коeто им e било причинeно, нe можe да бъдe поправeно, то най-малкото можe да бъдe сподeлeно: сподeлeно с надeждата, чe и БГ можe да сe прeвърнe в eдна наистина eвропeйска държава, в която здравeто и достойнството на хората са цeнности, за****авани от закона.


С уважeниe към всички участници във Форума:
Eмили (Франция)»


Go to Top of Page

emilie

France
9 Posts

Posted - 02/22/2007 :  18:42:31  Show Profile  Reply with Quote
Uvajaemi Gospodin Kkabakciev,

Blagodaria mnogo za transliraneto na izpratenia tekst.
Vijdam, 4e dalja na Vas i na vsi4ki u4astnici vav Foruma edno uto4nenie: dumata sas zvezdi4ki v krai na teksta e "za6tivani" (ne znam zasho bukvite ne sa izlezli), t.e. "cennosti, za6tivani ot zakona".

Izpolzvam vazmojnostta da Vi uvedomia predvaritelno, 4e podgotviam statia, v koiato shte dam pove4e podrobnosti okolo "moia slu4ai". Iska mi se oba4e da se zapoznaia s pove4e "slu4ai", t.e. s pove4e konkretni fakti, za da se opitam da napravia niakakvi obob6tenia, analizi i, eventualno, predlojenia.

Ot pro4etenoto dotuk razbiram,4e situaciata v BG e mnogo po-mra4na,otkolkoto si misleh. Psihi4eskiat tormoz, provejdan ot strana na hora, s4ita6ti sebe si za intelektualzi, e ve4e Unijenie za tiah, no fizi4eskiat e pove4e ot POZOR - v edna intelektualna sreda podobno povedenie e ne prosto NEDOPUSTIMO: to e napravo NEMISLIMO.

Dale4e, mnogo dale4e e Balgaria ot Evropa - po4ti na svetlinni godini. I lo6oto v slu4aia e, 4e e stra6no dale4e ne samo i ne tolkova kato ikonomi4eski standart, kolkoto kato na4in na mislene i kultura na povedenie.

S uvajenie: Emilie

S uvajenie: Emilie
quote:
Originally posted by kkabakciev

Въпреки че всеки ден следя форума, едва днес забелязах тази тема. Жалко, че госпожата от Франция не дава повече информация за своя случай - разбира се, тя сигурно има сериозни основания за това.

Преди няколко дни бях свидетел по дело на ст.н.с. д-р Любима Йорданова срещу така наричащия се Институт за български език при БАН (един, както аз го наричам, развъдник на комунизъм и простащина) - делото е именно от този тип. Налице е преследване на Йорданова по политически причини. Според иска по делото, а също така и според мен.

Според колегата Куртенков "в Република България е нормално да имаме не само психически, а даже и чисто физически тормоз на работното място". Това е точно така. Вие вероятно знаете за случая, при който лицето Ангел Пачев скочи на масата по време на свикано незаконно заседание уж за атестирането ми и ме нападна оттам с юмруци, докато аз седях на масата (в смисъл до масата - с крака под нея, и се оказах напълно уязвим). Изведнъж го видях над себе си с освирепяла физиономия и размахани юмруци. Аз не съм лесно плашлив човек, измъкнах се донякъде изпод масата и го ударих в самозащита с юмрук нагоре. Улучих го някъде в далака. Ако не бях направил това, той можеше в афекта си и в огромното си физическо предимство да ме убие, като ме помете от стола или ме ритне в лицето и пр. След като го ударих, той също ме удари.

След това така наричащият се научен съвет, една напълно деградирала групировка, вместо да уволни нападателя, уволни мен. На първа инстанция в Съда уволнението беше отменено. На втора инстанция е издадено едно напълно некомпетентно съдебно решение, вероятно резултат и на корупционна практика, което разбира се, е обжалвано от мен пред Върховния касационен съд. В момента, вече повече от две години, все още се чака дата за разглеждане на делото. (Делата за незаконни уволнения са много, съдът е задръстен.)

Предстои завеждане от мен на дело срещу Института за български език и лицето Пачев за следствията от незаконното ми уволнение. Лицето Пачев е марксист, което през 1980 г. защищава в Москва дисертация, недостъпна днес в България, в която, доколкото ми се простират сведенията, лицето е громило "буржоазната социолингвистична наука". Възможно е да поискам от съда да задължи Пачев да представи в съда дисертацията си и да се види какви индивиди работят в Института за български език - и, съответно, какви биват гонени от него. Разбира се, комунист, марксист или друг, всеки индивид носи отговорност за действия от рода описаните по-горе.

За случая с физическото нападение над мен от страна на марксиста Пачев можете да прочетете тук:

http://www.geocities.com/kkabakciev2/Poslesl.html

Можете, ако желаете, да разгледате и други два мои сайта, в които описвам други случаи от "живота" на развъдника на комунизъм и простащина, наричащ се "Институт за български език при БАН", и за "научното творчество" на негови така наречени "учени":

http://www.geocities.com/kkabakciev2/
http://www.geocities.com/kkabakciev_politart1/

А тук можете да прочетете за сталинистките сборища, провеждани и днес, в този развъдник на комунизъм и простащина - в тази страна, уж член на Европейския съюз:

http://tech.groups.yahoo.com/group/bulgarianscienceproblems/message/1563

Както и друг път съм уведомявал, срещу неизвестно лице от така наричащия се Институт за български език при БАН в момента се води досъдебно наказателно производство заради неизплащане в продължение на години на присъдено ми обезщетение (влезли в сила съдебни решения). Тъй като процедурата тече в момента, ще дам повече информация тогава, когато излезе някакъв официален документ, от типа на предявено обвинение и пр.

Go to Top of Page

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 02/23/2007 :  14:17:32  Show Profile  Reply with Quote
50 % от британските учители жертва на насилие
Учениците системно ги атакували

www.vsekiden.com
23.02.2007г.


Четиридесет и девет процента от британските учители са жертва на насилие от страна на техните ученици, предаде Ройтерс, позовавайки се на резултати от допитване до общественото мнение. От учителите, преживели физически тормоз в училищата, 53 процента са били замеряни с предмети, 26 процента са били атакувани с части от училищното обзавеждане и оборудване, 2 процента са били нападнати с нож, а 1 процент - с огнестрелно оръжие. Сред нападенията има и опити за намушкване на учители с ножици, приклещване на пръстите на учители между пантите на затваряща се врата, опит за душене и атака с пожарогасител.

Над 90 процента от британските учители са били обиждани от учениците си. Седемдесет и три процента от анкетираните 433 учители казват, че отсъстват от работа заради стреса, обидите и травмите, получени от учениците си и депресията, предизвикана от трудностите в професията. Въпреки това наскоро бяха публикувани данни, че рекорден брой чуждестранни студенти искат да получат висшето си образование в университети във Великобритания. Сред стабилните донори за британските учебни заведения от ЕС са и страни като Румъния и България.

Go to Top of Page

Andrey_Kurtenkov

Bulgaria
578 Posts

Posted - 02/25/2007 :  07:59:07  Show Profile  Send Andrey_Kurtenkov an ICQ Message  Reply with Quote
Точно по тази тема имам един пресен пример от НЦАН (по-подробно описах проблема току-що в темата “Що е то научна публикация”) – нужен ти е протокол от научния съвет в твоя институт, че са ти одобрили статията. Вече е минала на секционен съвет, ти си я предал на научния секретар, той, обаче, не я представя пред научния съвет. Какво може да направиш? Да му занесеш бутилка? Да му правиш мили очички? Други неща като че ли засега не ми хрумват. В случая не става въпрос за някакъв документ, който официално си внесъл в някакво деловодство – значи не можеш да му търсиш сметка пред съдебната власт, че някакви срокове са нарушени (то такива просто няма). Остава ти само напрежението, да го дебнеш по коридорите и с най-нежния глас, на който си способен, да го подпитваш – нали ще представи статията до края на месеца, че дотогава вече трябва да си я изпратил. И, когато се будиш в три през нощта, да се ядосваш – защо не напуснах тази страна още в зората на промените...
Go to Top of Page

Vassil_Guliashki

Bulgaria
54 Posts

Posted - 02/25/2007 :  21:06:45  Show Profile  Reply with Quote
Здравейте уважаеми форумци!

С удоволствие се включвам по поставената важна тема относно психическия тормоз на работното място.
Най-напред ще цитирам част от есето на писателя Георги Марков “Ще изчезне ли българският народ?”, излъчено на 26. 01. 1972г. по радио "Дойче веле" и публикувано в нашия сайт в рубриката “Млади и способни” в лявото поле на сайта:
“...Първият аспект на безсмислицата е безперспективността. Един наблюдателен западен журналист след посещението си в България отбеляза, че онова, което му е направило най-силно впечатление е, че всеки човек в тая страна "има определен таван", че обществото е ограничило развитието на всекиго с предопределен таван. Разбира се, за грамадното мнозинство от населението таванът е твърде нисък. По силата на изкуствено създаденото и настойчиво поддържано класово и социално безправие в страната, всяко дете - утрешен гражданин, има определен път. Всеизвестно е, че колкото и да е способно детето на обикновения гражданин (който не е имал щастието да изяде два шамара в полицията преди 9. IX. и следователно няма героично минало, нито полезно настояще), то не може да се състезава с детето на един партиен ръководител, което при цялата си тъпотия ще влезе в английската гимназия и ще попълни утре мястото на татко си в ръководството на държавата. ...”
Ще си позволя да цитирам и един откъс от моята статия “Възпроизводство и съхранение на социалистическата номенклатура в научните институти и в университетите”, публикувана в книгата “Храмът”, издателство Филвест, 2004г., стр. 37-40:
“... Не случайно навсякъде в Закона за научните степени и научните звания (ЗНСНЗ) и правилника към него пише, че ВАК “дава” научните степени и научните звания. Това е, за да не си помисли някой, че ако положи необходимия труд и покрие определени критерии, ИМА ПРАВО и СЛЕДВА ДА МУ БЪДЕ ПРИСЪДЕНО научното звание или научната степен. Създадената система СНС/ФНС, ВАК има за цел моделиране на робска психика, в която се знае, че можеш да се развиваш толкова, колкото ти “дадат” тези от “горе”. Научните степени и научните звания се разглеждат от политическата номенклатура като класови бариери за разделение от низшестоящите в йерархията, които са длъжни безименно да обслужват висшестоящите по всякакви начини, както и да ги вписват в научните си трудове. Известен е примерът с компрачикосите от “Човекът, който се смее” на Виктор Юго, които са слагали керамични делви около телата на малки деца, за да ги моделират в продължение на години и после да използват създадените изроди по панаирите и цирковете с цел печалба. Нашата система СНС/ФНС, ВАК със строгите си законови политически и неписаните шуробаджанашки критерии обаче е насочена не към тялото, а към душата на човека. Тя моделира психика на подчинение, подмазвачество, подлизурство, слагачество и чрез чудовищни издевателства над нормалните хора води до небивал упадък на родната наука и висшето образование. Тази античовешка машина работи срещу интересите на България и българския народ и последиците от съществуването й ще имат много продължителен ефект в бъдеще. Хората, които не се поддават на системата за психически терор, не се подчиняват на неписаните правила и се стремят да се доказват с качества и научни резултати, се отхвърлят от изградената през последните 60 години система. Колкото по-нормален е човек, толкова по-репресивно е отношението към него. Накрая тези хора биват безжалостно изритвани на улицата. Те могат, с разбити нерви и психика, да поемат нелекия път на “немили, клети, недраги” по чужбина. А изградената политическа “научна и преподавателска” номенклатура щастливо процъфтява и успешно се възпроизвежда...”
И така накратко: Нормалните хора, непринадлежащи на комунистическата номенклатура или на службите на ДС в Р. България, имат нисък таван за развитие, определен от тези от “горе”. Колкото са по-нормални, толкова по-репресивно е отношението към тях. Зловещо нали? Комунистическата система цели психическото моделиране на хората като роби и при това има различни нива на въздействие – нещо като скоростната кутия на автомобила. Аз бих ги класифицирал така:
1) всяване на страх;
2) внушаване, че няма друг път, освен този на доброволното и съзнателно подчинение;
3) организиране на интриги срещу конкретен непокорен човек, пускане на слухове по негов адрес с цел да го демонизират пред колегите му, психически тормоз;
4) преминаване към директна физическа саморазправа;
5) наказания и уволняване (незаконно) на непокорния човек от работа;
В тоталитарните режими гореизброените тактики се допълват с: изселване; изпращане в концлагер или затвор; физически инквизиции и гаври; убийства (пример: писателя Георги Марков и много други).
Към горните въздействия се преминава с всевъзможни средства, които са на разположение:
а) държавните институции, съда и силовите структури (цялата държавна машина е окупирана), властовите позиции на комунистическите мафиоти;
б) средствата за масова информация: манипулира се общественото мнение и се разсейва обществената енергия в деградивни посоки; насажда се небивала простотия и войнстваща простащина (пример: шоуто на Слави Трифонов и много други). Едно от средствата за насаждане на простотия и мързел беше социалистическата казарма. Там не само се изобретяваха и усъвършенстваха хиляди начини за кръшкане от работа, но и се насаждаше използването на казармен жаргон, богато гарниран с цинизми, вулгаризми, псувни и прочие и бъкащ от долнопробна извратеност.
в) липсата на общи за всички твърди правила и закони. Правилата и законите се променят конюнктурно или се преиначават чрез вътрешни правилници в конкретните учреждения. По правило те не се спазват от комунистическите мафиоти. Създават се цели обществени групи (комунистическата висша номенклатура, службите на ДС), които живеят със самочувствието, че са над писаните закони.
г) ниското заплащане на интелектуалния труд, издигнато в ранг на държавна политика. Поставяне на интелигенцията в унизително мизерно положение. Така по-лесно се лумпенизират и купуват по-слабите психически индивиди и се налага внушението, че “ако слушкаш по-добре, ще папкаш по-добре”.
д) прилагането на черна магия и др. психотронни средства. За тази цел са финансирани цели институти и има специални секретни школи.

Трябва да отбележа, че такива явления се срещат навсякъде по света, т. е. те са общочовешки, а не само комунистически. При комунизма и социализма обаче, те избуяват най-силно, защото това е общество на войнстващия атеизъм и простащина. Във връзка с това е пропадането на ценностната система на обществото и разлагането на моралните му устои. В основата на тези нещастия е тоталното неразбиране и нежелание за разбиране на ГЛАВНИЯ ВСЕЛЕНСКИ КАРМИЧЕН ЗАКОН: “ВСЯКА ДУША ТРЯБВА ДА ИЗЖИВЕЕ РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ СВОИТЕ ДЕЙСТВИЯ.” Но да не забравяме, че всеки се ражда гол, непритежаващ материални ценности и също така си умира – непритежаващ нищо. Единствено духът е нетленен и преминава в други измерения. Той съхранява в себе си натрупаната информация от преживения живот. Редно е да си зададем въпроса: Каква е ползата от притежаването на баснословни богатства, когато те са свързани с небивало духовно падение? ОСНОВНАТА БИТКА В УЧИЛИЩЕТО НА ЗЕМНИЯ ЖИВОТ Е БИТКАТА ЗА ЧОВЕШКАТА ДУША. Най-доброто, което могат да правят хората, е да спазват БОЖИТЕ ЗАПОВЕДИ и да не навреждат на ближните си и на природата. Така те опазват и развиват своя дух. За огромно съжаление свидетели сме, че в света се извършват много и то големи злини. Ако човек не може да прави добро, то по-добре да не прави нищо! Дай Боже повече хора да прочетат тези редове и дано да осъзнаят написаното. В крайна сметка вярата в БОГ и липсата на вяра е по същество един духовен избор. Не случайно в Библията е описано как Каин убива брат си Авел. Това символизира как група хора убиват друга група. И то от завист. И тогава, както и днес целта на убийството е кражба (грабеж) в някакъв смисъл. Продължавайки по този начин човечеството върви към своята гибел. И днешните извратени и префинени техники на психически тормоз на работното място и моделиране на робска психика имат същата цел: кражба (грабеж) и в последствие убийство.
ХОРА, РАЗЛИЧАВАЙТЕ ДОБРОТО ОТ ЗЛОТО И НЕ ВЪРШЕТЕ ЗЛО!
ТОВА Е НАЙ-ПОЛЕЗНО ПРЕДИ ВСИЧКО ЗА САМИТЕ ВАС!





Vassil

Edited by - Vassil_Guliashki on 02/25/2007 21:10:13
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
http://www.pueron.org/pueron/forum/ © 2000-05 Snitz Communications Go To Top Of Page
Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.05