http://www.pueron.org/pueron/forum/
http://www.pueron.org/pueron/forum/
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Uceni za nov zakon za naucnite stepeni i zvania
 Forum
 ТОЗИ ТОПИК Е ЗА ПОЗДРАВЛЕНИЯ
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 06/26/2007 :  09:01:20  Show Profile  Reply with Quote
Една прекрасна новина!

Нашият млад приятел Дроздстой Стоянов (26 години) е получил дипломата си за "доктор". За мен тази новина е като свеж полъх на вятъра и идва тъкмо навреме, когато си мислех, че вече нищо добро няма да стигне до ушите ми и тинята окончателно и безвъзвратно ще ме задуши.

Честито доктор Стоянов!

Искрено се радваме за теб и ти пожелаваме още много успехи!
Дори да има трудности не се отчайвай и работи върху своите много интересни психиатрични изследвания. Работи в България и за България, не забравяй, че светът е твой, той може да ти принадлежи и когато живееш и работиш в България!

Лично аз се възхищавам на твоята смелост и лична позиция, която ти си изразявал в редица статии и интервюта и затова, че си един от авторите на "Храмът", което имат честта да бъдат само двадесет човека. Те не наведоха глави и казаха "Царят е гол" в един от най-мракобесническите периоди за учените в България.

С много обич
Галя Маринова

Edited by - moderator on 06/26/2007 09:03:14
Go to Top of Page

Vassil_Guliashki

Bulgaria
54 Posts

Posted - 09/26/2007 :  09:04:04  Show Profile  Reply with Quote
Позволявам си да изкажа най-сърдечни поздравления (и благодарности) на д-р инж. Галя Маринова по повод получената от нея и екипа й награда от Световния Конгрес на Инженерите, Лондон, 2-4 юли 2007г. за статията “Защитен модем с множество носещи честоти, реализиран на FPGA” !

Серификатът за заслуга е показан на заглавната страница на сайта.

Имам щастието да съм един от съавторите на Галя в гореспоменатата статия. Като човек, който отблизо се е запознал с начина й на мислене, размаха й в работата и страстта й към науката, мога да кажа само БРАВО !!! и Дълбок поклон!!!

Защото този голям успех е постигнат въпреки огромната съпротива и пречки от страна на сегашното управляващо статукво на науката в България. Смея да твърдя, че без участието на Галя нямаше да се сформира нито научният екип, нито щеше да се появи гореспоменатата статия, а следователно не би била завоювана и така ценната награда. Самата награда не само показва оценката на водещи световни учени за Галя Маринова и членовете на екипа й, но носи престиж и на българската и френската наука.

От все сърце пожелавам на Галя нови творчески успехи – в научната, а също и в обществената сфера!


Васил Гуляшки

Vassil

Edited by - Vassil_Guliashki on 09/26/2007 09:05:46
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 09/27/2007 :  12:13:44  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vassil_Guliashki

Позволявам си да изкажа най-сърдечни поздравления (и благодарности) на д-р инж. Галя Маринова по повод получената от нея и екипа й награда от Световния Конгрес на Инженерите, Лондон, 2-4 юли 2007г. за статията “Защитен модем с множество носещи честоти, реализиран на FPGA” !
Серификатът за заслуга е показан на заглавната страница на сайта.
Имам щастието да съм един от съавторите на Галя в гореспоменатата статия. Като човек, който отблизо се е запознал с начина й на мислене, размаха й в работата и страстта й към науката, мога да кажа само БРАВО !!! и Дълбок поклон!!!
Защото този голям успех е постигнат въпреки огромната съпротива и пречки от страна на сегашното управляващо статукво на науката в България. Смея да твърдя, че без участието на Галя нямаше да се сформира нито научният екип, нито щеше да се появи гореспоменатата статия, а следователно не би била завоювана и така ценната награда. Самата награда не само показва оценката на водещи световни учени за Галя Маринова и членовете на екипа й, но носи престиж и на българската и френската наука.
От все сърце пожелавам на Галя нови творчески успехи – в научната, а също и в обществената сфера!
Васил Гуляшки
Vassil



Поздравления и от мен!!!

Ще коментирам съвсем накратко - че "който може, може". И "който може, прави!" И го прави въпреки тия, дето и не правят, и не могат - и никога няма да могат. Само могат да пречат. И на всичкото отгоре тия са страшно много, а най-много са именно в тая "държава".

И всички ще умрем, обаче и преди да умрем, и след като умрем, едните ще са можещи, а другите неможещи!

Поздравления още веднъж!!!

Красимир Кабакчиев
Go to Top of Page

Andrey_Kurtenkov

Bulgaria
578 Posts

Posted - 09/27/2007 :  13:19:08  Show Profile  Send Andrey_Kurtenkov an ICQ Message  Reply with Quote
Поздравления и от мен, с пожелание да получите нужното признание и в "тази" страна (както наричаше родината ни един бивш министър-председател).
Go to Top of Page

Andrey_Kurtenkov

Bulgaria
578 Posts

Posted - 10/11/2007 :  11:21:23  Show Profile  Send Andrey_Kurtenkov an ICQ Message  Reply with Quote
Има и при нас един светъл лъч тези дни - наскоро защитилия гл.ас. Тони Тодоров (на 39 г.) бе "произведен" с решение на Факултетния ни съвет във водещ дисциплина - дадоха му Диететиката (или както сега е модно да й викат - Диетика) - дисциплината е задължителна според Учебния план на бъдещите ветеринарни лекари и се изучава в ІХ-ти семестър (обучението при нас е 11 семестъра), 1 час седмично лекции и 1 час седмично упражнения. Радостта ми при тази вест беше голяма и искрена - защото става въпрос за свестен човек и отличен специалист, който никога не е разчитал на връзки, произход, подмазване и др.под. Поздравления!!!
(За тези, които не следят редовно форума, ще добавя, че за много от нас точно това - че нямаме "собствена" дисциплина се явява непреодолима пречка за хабилитирането ни (макар че няма проблем и така да се хабилитираш - става въпрос че това че нямаме дисциплина може да се използва (и се използва) като препятствие).)
Go to Top of Page

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 10/26/2007 :  18:30:15  Show Profile  Reply with Quote
ИРИОН поздравява акад. Нягол Манолов послучай 75-годишния му юбилей!
Пожелаваме здраве и дълъг живот на проф. Манолов и на неговото уникално творение - Интердисциплинната Гражданска Академия - ИНГА!
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 11/01/2007 :  07:49:00  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Галя, направо фатално си пропуснала да отбележиш поредния повод за празнуване и национална гордост!

Българка с титлата "Най-красиво дупе в света"
http://dnevnik.bg/show/?storyid=393151

Във връзка с това, както и с раздаването от страна на агент "Гоце" на ордени (припомням великия афоризъм на Сара Мортън "Наградите са като хемороидите, всеки гъз ги получава рано или късно") изключително интересни са и някои от коментарите във форума към съобщението за забележителното събитие:

"Успехът е напълно заслужен и научно обоснован. Не може едно племе от 7 500 000 дупета да не излъчи най-готиното дупе на Европа. Да ни е честито и да си пожелаем нови успехи!"

"Гоце няма да пропусне да се заинтересува да си направи снимка с шампионката, а защо да не връчи и орден "Стара планина"?"
Go to Top of Page

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 02/06/2008 :  16:07:38  Show Profile  Reply with Quote
Поздравления на докторите в ТУ-София, които вече ще могат да инициират и руководят вътрешни научни проекти след последните промени на правилника за вътрешните договори в ТУС, които бяха гласуване от Академичния съвет на 30.01.2008 г.!

Една добра новина

Докторите в ТУ-София ще могат да инициират проекти и да ръководят вътрешни научни договори

д-р инж. Галя Маринова
06.02.2008 г.

Академичният съвет на ТУ-София, на заседанието си от 30.01.2008 г. е приел нови правила за участие във вътрешния конкурс за научни проекти в университета. По новите правила ръководители на вътрешни научни договори в ТУ-София магат да бъдат хабилитирани учени или учени със степени.
Както всички знаете, ИРИОН се чувства лично ангажиран с тази тема и е поставял въпроса с неравностойното положения на докторите на всички възможни форуми, и във всички възможни институции, до които е имал достъп. Особено активана беше застъпническата кампания на ИРИОН през последната година.

Обективността изисква да споделим следното:
- ИРИОН оценява по достойнство поведението на Общото събрание на Факултета по Телекомуникации на ТУ-София, което беше първото подкрепило публично искането на ИРИОН и след това удържало на думата си да доведе въпроса до университетско ниво и активно да съдейства за решаването му.
- ИРИОН оценява по достойнство поведението на Ректорския съвет на ТУ-София – ректор проф. Камен Веселинов, зам.ректори: доц. Румен Пранчов, доц. Симеон Стоядинов и доц. Никола Калоянов, които са отчели проблема и са предложили съответната промяна в правилата за участие във вътрешните конкурси на ТУ-София.
- ИРИОН оценява по достойнство поведението на Академичния съвет на ТУ-София, който е утвърдил тази промяна и я е направил факт.

Едно ръководство заслужава уважение, когато се всушва в гласа на онеправданите служители, колкото и да е скромен заемания от тях пост.
ИРИОН споделя убеждението, че в диалога между гражданските сдружения на учените и ръководствата на научните институции ще се намери онзи ресурс, необходим за решаването на наболелите и затлачени проблеми в науката и висшето образование у нас.

Пожелаваме на докторите в ТУ-София да напишат добри проекти, рецензентите им да не са по-строги към тях отколкото към хабилитираните им колеги, така че те да получат възможност да проведат изследванията, които са планирали и да участват в престижни научни форуми, където да пресдтавят с достойнсто Технически университет-София!

Edited by - moderator on 02/06/2008 16:15:36
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 02/06/2008 :  17:34:44  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Аз си спомням, че този въпрос беше едно особено "болно място" за Галя и за други хора от ИРИОН - и сега направо съм учуден, че се е уредил!

В тази "държава" все пак понякога могат да стават и хубави неща! А когато не са паднали от небето, а се е водила борба за тях, тогава е още по-хубаво - и достойно за поздравления!

Голямо честито от мен!

Красимир Кабакчиев
Go to Top of Page

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 03/07/2008 :  09:02:52  Show Profile  Reply with Quote
Много се радвам, че и аз имам повод да поздравя колегата Красимир Кабакчиев за поредното спечелено дело и то не срещу кого да е, а срещу самата непристъпна и недосегаема ВАК! Това е много голям успех и се чудя защо централната преса не му обръща подобаващо внимание! Намери се инстанция, която да постави под въпрос непогрешимостта на решенията на ВАК и се намери човек, който да има търпението да извърти процедурата от начало докрай без да се отчая и без да се откаже. И сега с пълно право може да каже, "Видяхте ли, Вие във ВАК сгрешихте, аз бях прав!"

Аз лично не успях да постигна такъв успех въпреки че направих опит чрез дело във ВАС, но не се получи нищо. Като че ли има негласна договорка, действаща през последните 5 години, ВАС да не се бърка в работата на ВАК. Учените да си решават! Да, ама учените или не са учени или друго нещо има, но са загубили всякакво доверие като правдиви и обективни оценители, съвсем са му отпуснали края и се налага да се търси някакво решение, както казва нашия форумец Нивин, най-добре да е политическо за да се реши проблема кардинално и за повече хора, защото съдебните процедури у нас са твърде дълги и мъчителни, не винаги прораборват и не в реално време. Трябва да търсим решение в реално време, т.е. да не изхабяваме учения в най-плодотворните години на неговия творчески път. Това си е моя мечта, но докато е само моя трудно ще се осъществи. Във всеки случай успехът на Красимир Кабакчиев ни дава един много значим аргумент - щом веднъж ВАК е била доказано НЕПРАВА, значи има и други случаи, в които това е така. Трябва ли обаче всеки от нас да се бъхта по 14 години в съда, за да го докаже? Хайде да потърсим заедно по-доброто решение, убедена съм, че има такова и то е достижимо особено ако е желано от повече от нас!
Галя Маринова

Edited by - moderator on 03/07/2008 09:22:14
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 03/08/2008 :  17:31:41  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Нали този топик е за поздравления, Галя, приеми моите най-добри пожелания за 8 март, ако честваш този празник!


Здраве и усмивки!


Въпреки безобразията в академичната общност - защото ние им се противопоставяме, и ще се противопоставяме все по-успешно!

Здраве и усмивки и на всички останали дами във форума!

Красимир Кабакчиев
Go to Top of Page

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 07/07/2008 :  11:56:04  Show Profile  Reply with Quote
Българин покори Уимбълдън
Симеон Железаров
www.mediapool.bg
7 Юли 2008


Младият тенисист Григор Димитров

За първи път в историята българин печели най-престижния турнир за юноши (до 18 години) в света - Уимбълдън!

17-годишният Григор Димитров победи на финала финландеца Хенри Континен със 7:5 и 6:3, завършвайки блестящото си представяне без загубен сет.

Талантът от Хасково тренира в школата „Санчес Касал” в Барселона, а негов мениджър е шведката Нина Венегрен.

Сега пред Григор Димитров се откриват още по-големи възможности за достойно място в световния тенис. Като начало юношеската титла на Уимбълдън му гарантира участие в основната схема за мъжкия турнир догодина в Лондон.

Edited by - moderator on 07/07/2008 11:56:21
Go to Top of Page

SvetlaEncheva

Bulgaria
1 Posts

Posted - 07/14/2008 :  09:15:23  Show Profile  Visit SvetlaEncheva's Homepage  Reply with Quote
Тъй като не намерих тема за "добре дошъл", ще кажа тук - привет на всички и благодаря на Галя Маринова, че настоятелно ме покани да стана член на този форум. Не мога да обещая, че ще пиша в него редовно, но обезателно ще му хвърлям по едно око

Неуютен блог

Edited by - SvetlaEncheva on 07/14/2008 09:17:20
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 07/14/2008 :  16:16:42  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Казвам "добре дошла" на Светла и я уверявам, че има хора тук, които се интересуват от ставащото в онзи университет. И че ще им бъде интересно да чуят нейната гледна точка - на един от членовете на опозицията срещу една от многото мафии в академичните среди.

Красимир Кабакчиев
Go to Top of Page

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 07/14/2008 :  17:10:24  Show Profile  Reply with Quote
Добре дошла на Светла Енчева!
Очакваме с нетърпение 17.07.08 за да поздравим групата на смелите и достойните учени в ЮЗУ.
А междувременно бих попитала Светла да ни каже нещо повече, ако знае за някаква странна защита на дисертация в ЮЗУ, за която се споменава в някои от форумите за ЮЗУ. Ние в ИРИОН работим активно по нередностите и нарушенията в хода на даването на научни степени и звания, така че всякаква информация в тази посока е много интересна, важна и полезна. Имаме една тема на Андрей Куртенков "Две защити", която третира разните защити на дисертации и може да се ползва за споделяне на други случаи на защити на научни титли. Само чрез прозрачността и изваждането на показ на кривите практики при получаването на научни степени и звания ще може да се постигне нетърпимост към тях и дисциплиниране на оценителите, които са свикнали на скрито-покрито.
В момента темата "Две защити" на Андрей Куртенков се намира на страница 5 от TOPICS. Но ако се напише Reply тази тема ще излезе най-отгоре.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
http://www.pueron.org/pueron/forum/ © 2000-05 Snitz Communications Go To Top Of Page
Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.05