http://www.pueron.org/pueron/forum/
http://www.pueron.org/pueron/forum/
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Uceni za nov zakon za naucnite stepeni i zvania
 Forum
 Има ли ГЕРБ кадърни специалисти в образованието?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

atakurt

Bulgaria
43 Posts

Posted - 01/14/2010 :  21:55:00  Show Profile  Reply with Quote
Явявам се в МОМН на конкурс за шеф на пловдивското образование - конкурс, който е с предизвестен край и всичко е известно, защото участва и един член на ГЕРБ. Въпреки всичко, се подготвям ПЕРФЕКТНО, като събирам екип от седем експерта в различни области на образованието (мои близки приятели), анализираме ситуацията и написвам исканата от министерството "Концепция за образованието в Пловдив". После се явявам на нейна защита (неофициална, но пред специалисти, които обучават в момента ръководни дейци на пловдивското образование). След тежко изпитване ми дават висока оценка (около 5 и половина по шестобалната система), като си взимам бележка за пропуските, които съм направил.
Така подготвен, предавам невероятно изпипаната си концепция в просветното министерство и чакам резултата ...
Днес ме викат в МОМН и ми казват следното:
Седнете, моля! (първо изречение)
Съжаляваме, но не сте допуснат до третия етап на конкурса. (второ изречение) ... (за справка - конкурсът е от 4 етапа, като третият и 4-ият са устни и спокойно можеха да ме забият там с кофти въпроси и "копче" не можех да им кажа)
Довиждане! (трето изречение)
.....
Е, ами кажете сега, как мога да смятам, че БББ има кадърен екип, след като НИТО оценка ми дадоха (а за недопускане по закон оценката ми трябва да е по-малка от 4), НИТО получих какъвто и да е писмен документ, НИТО знаят как да ме скъсат, НИТО могат да комуникират професионално, НИТО даже не разбрах какви са критериите и с какво не са съгласни с работата ми.
....
И накрая, какво би било оттук нататък мнението ми за екипа на БББ? ... Предполагам, лека-полека доста хора ще бъдат принудени да си зададат същия въпрос, след като наживо се сблъскат с липсата на професионализъм в хората на БББ. А конкурентните партии само това и чакат - да използват грешките на БББ. А такива грешки ще има, и то - немалко.
Не вижда ли БББ, че с този непрофесионализъм скоро ще има и още много други "Желеви"? И че ГЕРБ е на път да поеме по добре известния ни път на СДС и НДСВ - от "осанна" до "разпни го"?

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 01/15/2010 :  07:28:06  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by atakurt

Явявам се в МОМН на конкурс за шеф на пловдивското образование - конкурс, който е с предизвестен край и всичко е известно, защото участва и един член на ГЕРБ. Въпреки всичко, се подготвям ПЕРФЕКТНО, като събирам екип от седем експерта в различни области на образованието (мои близки приятели), анализираме ситуацията и написвам исканата от министерството "Концепция за образованието в Пловдив". После се явявам на нейна защита (неофициална, но пред специалисти, които обучават в момента ръководни дейци на пловдивското образование). След тежко изпитване ми дават висока оценка (около 5 и половина по шестобалната система), като си взимам бележка за пропуските, които съм направил.
Така подготвен, предавам невероятно изпипаната си концепция в просветното министерство и чакам резултата ...
Днес ме викат в МОМН и ми казват следното:
Седнете, моля! (първо изречение)
Съжаляваме, но не сте допуснат до третия етап на конкурса. (второ изречение) ... (за справка - конкурсът е от 4 етапа, като третият и 4-ият са устни и спокойно можеха да ме забият там с кофти въпроси и "копче" не можех да им кажа)
Довиждане! (трето изречение)
.....
Е, ами кажете сега, как мога да смятам, че БББ има кадърен екип, след като НИТО оценка ми дадоха (а за недопускане по закон оценката ми трябва да е по-малка от 4), НИТО получих какъвто и да е писмен документ, НИТО знаят как да ме скъсат, НИТО могат да комуникират професионално, НИТО даже не разбрах какви са критериите и с какво не са съгласни с работата ми.
....
И накрая, какво би било оттук нататък мнението ми за екипа на БББ? ... Предполагам, лека-полека доста хора ще бъдат принудени да си зададат същия въпрос, след като наживо се сблъскат с липсата на професионализъм в хората на БББ. А конкурентните партии само това и чакат - да използват грешките на БББ. А такива грешки ще има, и то - немалко.
Не вижда ли БББ, че с този непрофесионализъм скоро ще има и още много други "Желеви"? И че ГЕРБ е на път да поеме по добре известния ни път на СДС и НДСВ - от "осанна" до "разпни го"?



Ако всичко това е точно така, както го пишете, СЪДЕТЕ ГИ!
НЕПРЕМЕННО!
Go to Top of Page

atakurt

Bulgaria
43 Posts

Posted - 01/15/2010 :  08:22:55  Show Profile  Reply with Quote
Така е, но не мога да ги съдя - законът го забранява! Та нали в един друг мой пост попитах за това.
Резултатът е друг - ГЕРБ загуби един гласоподавател. Съдейки от този клип: http://vbox7.com/play:5a7104cd , тепърва ГЕРБ ще загубят доста гласоподаватели, поради липсата на правилна кадрова политика.
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 01/15/2010 :  08:36:09  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Е, добре, де, колко пъти ще се изясняваме?
Не могат да бъдат съдени заради крайното решение, но могат да бъдат съдени за вяка една стъпка от незаконно изпълнената процедура!
Go to Top of Page

Andrey_Kurtenkov

Bulgaria
578 Posts

Posted - 01/15/2010 :  08:56:23  Show Profile  Send Andrey_Kurtenkov an ICQ Message  Reply with Quote
За да сме справедливи - може би е по-коректно да се говори не за "кадри на ГЕРБ", а за една-единна политическа сган, която вече две десетилетия тероризира нашия народ.
По времето, когато бях зам.-председател на ДСБ-Люлин, бях свидетел, как целият личен състав на районното ни кметство, воглаве с тогавашния ни районен кмет, дружно минаха от ССД към ГЕРБ.
Е, за разлика от тогавашния ни районен кмет (на практика, назначен от Стефан Софиянски - тогава районните кметове се избираха от общинските съвети), днешната ни кметица от ГЕРБ бе избрана в преки избори - и - парадоксално - за пръв път в повече от тридесетгодишната история на района, шефът на местната администрация няма приемно време! - а, все пак, става въпрос за район, чието население е колкото на град като Стара Загора...
Впрочем, щом ГЕРБ не можа да намери за еврокомисар кадър по-подходящ от Румяна Желева (също титан на науката, оказва се) - всякакви коментари са излишни.
Всъщност, няма да е лошо, по същия начин, както в една друга тема са изнесени някои нещица за Веско Методиев, да се спомене нещичко и за кариерата на Сергей Игнатов - понеже обстоятелствата са много сходни - и тогава всичко относително кадровия подбор в оглавяваното от него министерство си идва на мястото.
А - нека пак да си припомним великолепната болшевишка максима - "Кадры решают все" - да, въпросът за кадрите действително е най-важният; архиважен, казано по ленински (за да сме в тон с марксистко-ленинския подход на екипа на Сергей Игнатов към осъщесдтвяваните реформи).
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
http://www.pueron.org/pueron/forum/ © 2000-05 Snitz Communications Go To Top Of Page
Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.05