http://www.pueron.org/pueron/forum/
http://www.pueron.org/pueron/forum/
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Uceni za nov zakon za naucnite stepeni i zvania
 Forum
 In memoriam
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 05/10/2011 :  15:42:16  Show Profile  Reply with Quote
Тъжната новина е, че на 8.05.2011 г. ни напусна нашият голям приятел и забележителен човек Петър Дошков.

Много ми е трудно да пиша за това и ще ми простите, че нямам сили да изразя чувствата си публично.

Красимир Кабакчиев подготвя материал за Петър и когато го завърши ще го публикуваме на заглавната страница.

Сбогом приятелю!


kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 05/10/2011 :  17:37:48  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Срещам трудности при подготовката на материала.
Проблемът е, че все още нямам, например, професионална биография на Дошков, публикациите му, нямам дори заглавието на докторската му дисертация.
По съответно (разбираемо) стечение на обстоятелствата през трите години, откакто го познавам, с него аз съм обсъждал най-вече проблеми на съдебната система и на академичната област. Това, което той е работил и писал в областта на езикознанието, все оставаше в разговорите ни на заден план и "за друг път".
Мога да направя есеистично представяне на Дошков, но в случая следва да бъде по-официално, със съответните факти.
Призовавам тези, които имат факти, свързани с професионалния път на Петър Дошков, да ми помогнат, като ми ги предоставят.
Go to Top of Page

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 05/24/2011 :  09:48:01  Show Profile  Reply with Quote
На заглавната страница на сайта ще намерите:

24.05.2011 г.
Красимир Кабакчиев, дфн,
от името и на много от приятелите и колегите на Дошков
In memoriam: Петър Дошков (1960-2011) –
на когото Господ на небето със сигурност ще даде “истинска цигулка”
Go to Top of Page

Manoilov

Bulgaria
17 Posts

Posted - 09/29/2011 :  19:55:23  Show Profile  Reply with Quote
Здравейте колеги, посещаващи сайта на ИРИОН,
Наскоро ми попадна "Откъс от ПРОТКОЛ №4 от заседание на Факултетния съвет на Филологическия факултет, проведено на 15.04.2008 г.", свързан със случая на д-р Петър Дошков (лека му пръст). Останах потресен от подобието му с Протокол №48/15.12.2009 г. на катедра "Комуникационна техника и технологии" където работех, който изпращам.
- и мен ме обвиняваха, че ходя с оръжие (виж стр. 5 на протокол №48);
- и за мен гласуваха да бъда наказан дисциплинарно (стр. 6 до 8 на протокол №48);
- и мен обиждаха и обявиха, че не съм нормален (стр. 6 на протокол №48), дори деканът на факултета, доц. Михаил Илиев, стигна дотам, че не само е разказвал, че "политиката на Университета е да бъда представян като човек с психични отклонения", а според колеги, даже е търсил връзки с управителката на Центъра за психично здраве-Русе, д-р Матева, за да бъда насилствено освидетелстван и изкаран луд. Впрочем, данни за моето психическо състояние се намират в приложеното удостоверение от споменатия център. За разлика от мен, професор Димитър Радев все още не се е подложил на психо-тест за "да видим кой е нормален и кой не е нормален" (стр. 6 от протокол №48);
- и моето професионално развитие бе спирано- и на мен бе отнета дисциплина, за да не мога да издам записките на лекциите си и ръководство за упражнения. (Заедно със съавторката, Адриана Бороджиева, издадохме Ръководството за упражнения със собствените си пари. В него включихме сканирано копие на Рецензията и нашите отговори. Ръководството може да се намери в Националната библиотека, в библиотеките на техническите университети в Русе, София, Пловдив, Варна, Габрово и др., а също и да се закупи на символична цена в книжарниците на ТУ-София и РУ "А. Кънчев"- Русе. Освен забавно четиво (работничките от издателството споделиха, че (цитирам) "умряли от смях", като прочели Рецензията и отговорите), то може да се използва и в практически упражнения по Цифрова обработка на сигнали.
Зададох си въпроса: "Тези хора едни от други ли са гледали?"
И си отговорих: "Не, имали са едни и същи учители." Същите, които в Съветския съюз обявяваха за луди инакомислещите и насила ги вкарваха в психиатрични болници или в лагери, същите, които изгонваха собствените си граждани от страната.
И накрая - по повод обвинението на професор Д. Радев, че съм се държал "арогантно" и съм говорил на "ТИ" (стр. 2 от протокол №48).
Мислех, че ако съм бил свидетел как пред защитата на "голямата" си докторска дисертация, заекващ от страх колега, подготвя кои въпроси да му зададат и как зад гърба му саркастично подмятат "Чакай, да си запиша, че ако забравя, ще взема да го попитам нещо друго, на което няма да може да отговори, хи-хи ...", имам морално право да говоря на този колега на "ти". Докато не бях прочел материала на Чавдар Шинов "Професориада",
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2010082800040004802,
По-късно осъзнах грешката си и вътрешно се разкаях за своето действително "арогантно" [ ;) ] поведение.
Да-a, някои от професорите приличат, много приличат на тези от разказа.
***
За клеветите, които М. Илиев написа в становището си до КЗДискриминация, заведох срещу него дело. Но, живеем в България, където съдебната система се нуждае от сериозен ремонт и този ремонт едва ли ще се извърши "отвътре". Няма да обсъждам морала на председателя на съдебния състав, съдията Александър Станчев, който го оправда, нито неистините, с които бе мотивирал присъдата си (поредно подобие със случая на д-р Дошков), но не мога да не посоча web-адресите на статии, отнасящи се за него, които обясняват някои неща на непредубедения читател:
1) http://www.monitor.bg/article?id=183324
"Отрезвител за магистрати-2, Потулват пиянски скандал на съдия в Русе"
Цитат от статията: " Видимо пиян, съдията от русенския районен съд Александър Станчев наел такси, с което искал да се придвижи в студената нощ. Когато шофьорът го откарал на посочения адрес, поискал клиентът да му плати услугата. Пияният обаче се нахвърлил върху него с юмруци и започнал да го заплашва."
2) http://www.ruseinfo.net/news_58329.html
"Съдия осъмнал в полицията заради скандал в такси"
3) и по-общата и информативна, "ТИХИЯТ, БЯЛ ДУНАВ! И НЕ САМО ДУНАВ СЕ ВЪЛНУВА, БУМ!:)"
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=18136
По причина на многобройните нарушения на човешките ми права в хода на съдебния процес и при постановяването на присъдите, съм завел дело в Европейския съд по правата на човека в Страсбург.

Поздрави,
Пламен Маноилов

P.S. Към моето писмо, на всички интересуващи се съм готов да предосравя като доказателствен и илюстрационен материал следните документи:

- Протокол от катедрен съвет-15 страници-1_150.jpg до 15_150.jpg;
- Корица, въведение и съдържание на Ръководство за упражнения по ЦОС - 21_korica.jpg, 22_wywedenie.jpg и 23_sydyrjanie.jpg;
- Удостоверение от психо-болница -31_udost_psiho.jpg;
Go to Top of Page

kkabakciev

Bulgaria
616 Posts

Posted - 09/30/2011 :  20:02:31  Show Profile  Visit kkabakciev's Homepage  Reply with Quote
Много ми е интересна последната публикация, имам много какво да кажа - принципно, но в момента съм зает.

До 2-3 дни, след като се поосвободя и се запозная по-подробно, ще напиша съобщение по същество.

Красимир Кабакчиев
Go to Top of Page

moderator

Bulgaria
2231 Posts

Posted - 09/25/2012 :  20:57:21  Show Profile  Reply with Quote
П А М Е Т
ЗА
Проф. Д-р Кирил Н. Миленков, дмн.
1929 - 2011
На 27 септември 2012 г. (четвъртък) в 18 ч.
На ул. Кракра № 19 (пред дома му)
ще бъде осветена паметна плоча и отслужена
ПАНИХИДА
НЕКА ЗАЕДНО ДА ПОЧЕТЕМ ПАМЕТТА НА
ЛЕКАРЯ И ЧОВЕКА
П О К Л О Н !
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
http://www.pueron.org/pueron/forum/ © 2000-05 Snitz Communications Go To Top Of Page
Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.05